Garmisch - Partenkirchen

Na úpatí Zugspitze

Jihoněmecký Garmisch - Partenkirchen je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Německu. Nachází se v malebném bavorském prostředí nedaleko hranic s Rakouskem. Toto středisko nabízí lyžařům širokou škálu tratí různých obtížností. Garmisch - Partenkirchen je ideálním místem k prožití skvělé zimní dovolené jak pro začínající, tak i zkušené a zdatné lyžaře.

Vedle sjezdového lyžování si v Garmisch - Partenkirchenu užijete v zimě i spoustu další zábavy. Milovníci extrémních sportů a adrenalinových zážitků tady mají k dispozici třeba široké možnosti freeridu. A to zejména pod ledovcem ve skiareálu Zugspitze. Navíc okolní panorama Alp poskytuje lyžařům nádherné výhledy při každém sjezdu. Po lyžování si pak mohou návštěvníci oblasti Garmisch - Partenkirchen užít bohatý noční život ve městě a kupříkladu ochutnat tradiční bavorskou kuchyni v některé ze zdejších restaurací.

Díky své geografické poloze a dokonalé kombinaci lyžování a místního bavorského rázu láká v zimě Garmisch - Partenkirchen každoročně desetitisíce návštěvníků ze všech koutů světa. A mezi turisty, kteří přijíždějí strávit svůj volný čas právě do této části Německa, nechybějí ani lyžaři z Čech. Dobrá dojezdová vzdálenost od České republiky dělá z Ga - Pa, jak se oblasti familiérně říká, atraktivní lyžařskou destinaci i pro české lyžaře. Toto středisko je také daleko za hranicemi samotného Německa známé pořádáním různých mezinárodních lyžařských soutěží. Takové akce jen dokládají kvalitu zdejších lyžařských terénů a dodávají regionu prestiž.

Možnosti lyžování

Kandahar

I když Garmisch - Partenkirchen nabízí svým návštěvníkům široké spektrum kvalitních sjezdových tratí, některé svým věhlasem vyčnívají. Jednou z takových je sjezdovka Kandahar. Tato variantní trať je charakteristická svou náročností a rychlostí. Její náročný profil je jedním z důvodů, proč se na ní pravidelně pořádá závod v alpském lyžování v rámci Světového poháru. Tato soutěž přitahuje během svého konání do Garmisch - Partenkirchenu řadu nadšených fanoušků sjezdového lyžování.

Sjezdovka nabízí strmé úseky, ostré zatáčky a překvapivé skoky. To ji činí skutečnou výzvou i pro zkušené lyžaře. Kandahar je tak ideálním místem k lyžování jedinců, hledajících adrenalinový zážitek. A také sjezdařů, kteří pokořit jednu z nejobtížnějších sjezdovek v celých Alpách. Délka sjezdovky Kandahar činí přibližně 3 kilometry a pokud budete mít čas vzhlédnout, trať nabízí krásné výhledy na bavorské Alpy. Kvůli náročnosti trati ale bývá doporučováno, aby se na ni vydávali pouze zkušení lyžaři, schopni dobře zvládat technicky obtížné terény.

Olympia

Vpravo od černé sjezdovky Kandahar mohou lyžaři sjet z 1.719 metrů vysokého Kreuzjochu zpátky na okraj Garmisch - Partenkirchenu po červeně značené trati Olympia. I když je označena jako středně těžká trať, najdete na ní variabilní pasáže od mírných svahů až po strmější úseky. Olympia je pravidelně upravována a udržována ve vynikajícím stavu. Díky krásnému panoramatickému výhledu na okolní hory a přívětivé atmosféře je tato sjezdovka oblíbená jak mezi místními, tak zahraničními sjezdaři.

Trať Olympia bývá často hostitelem různých lyžařských akcí a soutěží. A to jak na regionální, tak i mezinárodní úrovni. Díky své atraktivitě, kvalitní lyžařské infrastruktuře a variabilitě se stala jednou z klíčových lokalit mezi milovníky zimních sportů, kteří přicestují do střediska Garmisch - Partenkirchen kvůli sjezdovému lyžování.

Ledovcový areál Zugspitze

V lyžařském areálu na nejvyšší hoře Německa Zugspitze se určitě nebude nikdo nudit. Jde o místo, které je nutné alespoň jednou navštívit, pokud už jste v Garmisch - Partenkirchenu a máte rádi úžasné výhledy. Vrcholové panorama je impozantní a zahrnuje neskutečných 500 alpských vrcholů. I proto je Zugspitze tradičním výletním cílem. A to nejen pro samotné Němce, ale i návštěvníky ze zahraničí. Zábavnou perličkou je skutečnost, že podél většiny širokých sjezdovek se tady dá i sáňkovat.

Ledovec

Garmisch - Partenkirchen je jedinou německou oblastí, jejíž součástí je ledovec. Ledovcová oblast na nejvyšší hoře Německa nabízí možností lyžování již začátkem podzimu a i pozdě na jaře tu najdete kvalitní sníh. Navíc ledovec poskytuje nádherné výhledy na okolní Alpy. Na vrcholu se setkávají dvě přístupové možnosti. Kabinová lanovka od jezera Eibsee nedaleko Garmisch - Partenkirchenu a lanová dráha z tyrolského Ehrwaldu. Kabinka Gletscherbahn zajišťuje spojení vrcholu Zugspitze s ledovcem. Kdo by měl zájem, může na ledovec vyjet i zubačkou přímo z Ga - Pa.

Ubytovací možnosti

V lyžařském středisku Garmisch - Partenkirchen najdete širokou nabídku ubytování. Vybírat je rozhodně z čeho. Možnosti jsou pestré a zahrnují desítky ubytovacích zařízení včetně hotelů, apartmánů, penzionů a dalších typů ubytování. A to ve všech cenových kategoriích. O přepravu lyžařů k lanovkám se tady starají skibusy, takže není problém tu najít vhodné ubytování v odpovídající cenové relaci.

Další volnočasové činnosti

V zimě si v oblasti Garmisch - Partenkirchenu užijete spoustu outdoorových aktivit. K těm nejpopulárnějším pochopitelně patří nejrůznější zimní sporty. Lyžování, snowboardingu, běhu na lyžích a dalším zimním aktivitám se tady během zimní dovolené věnuje valná většina návštěvníků oblasti. Ovšem na to, abyste si tuto část Německa dokonale užili, nemusíte být trénovaný sportovec. Udělejte si nenáročnou procházku nebo se vydejte na túru po okolních horách a vychutnejte si úchvatné výhledy na zdejší alpskou krajinu.

Přeneste se do roku 1936, tedy doby, kdy byl Garmisch - Partenkirchen pořadatelem Zimních olympijských her, a zavítejte na olympijský skokanský stadión na okraji města. Nebo se vydejte za kulturou a navštivte muzeum, věnované životu a dílu slavného skladatele Richarda Strausse.

Nejen lyžování

Na zimní dovolené v Garmisch - Partenkirchenu se dá, vedle obligátního lyžování, trávit aktivně čas i mnoha dalšími způsoby. Pro milovníky hor a dobrodruhy je skvělou alternativou k tradičnímu lyžování skialpinismus. Jste v Ga - Pa s celou rodinou? Pak určitě vyzkoušejte sáňkování na speciálně upravených sáňkařských tratích, jako je třeba Partnachklamm. Nebo zažijte tradiční bavorskou atmosféru na některém z místních večerů s folklórním programem, dobrým jídlem a pivem.

Po fyzicky náročném a vyčerpávajícím dni pak určitě přijde vhod wellness, relaxace a odpočinek. Navštivte zdejší lázeňské centrum nebo wellness zařízení a užijte si uvolňující atmosféru a příjemný čas odpočinku.

O webu

Sjezdové lyžování patří k nejpopulárnějším zimním sportům. A to v celosvětovém měřítku. Každou zimu se příznivci bílého sportu vypravují na lyže jak k nám, tak i do zahraničí. Nejvíce lyžařů z Čech míří na lyžování do Alp.