Ischgl

Západ Tyrolska

Ischgl je populární lyžařské středisko, které najdete v západní části rakouské spolkové země Tyrolsko. Leží v údolí Paznaun v nadmořské výšce necelých 1.400 metrů. Vedle prvotřídních lyžařských terénů je Ischgl známý též svými špičkovými zasněžovacími systémy a každé ráno perfektně upravenými sjezdovkami.

Lyžařské středisko Ischgl nabízí celkem takřka 250 kilometrů sjezdovek různých druhů obtížnosti. Ty jsou navzájem propojeny důmyslným systémem moderních lanovek a vleků. Nejvyšším bodem celé lyžařské oblasti, kam se lze dostat na lyžích, je Piz Val Gronda. Vrchol této hory se nalézá ve výšce 2.872 metrů nad mořem. Lyžaři všech dovednostních úrovní mají v Ischglu a jeho okolí k dispozici dlouhé a náročné tratě jak pro začátečníky, tak i zkušené a pokročilé sjezdaře.

Součást Silvretta Arena

Je též třeba zmínit, že Ischgl je součástí mezinárodního lyžařského prostoru Silvretta Arena. Ta se rozprostírá nejen v samotném Rakousku, ale zasahuje až na území Švýcarska. Tato spojená oblast nabízí svým návštěvníkům více než 350 kilometrů sjezdovek nejrůznějších profilů a délek. Parametry lyžařské oblasti Silvretta Arena uspokojí požadavky i přání všech typů sjezdařů.

Vedle perfektně upravených sjezdovek však Ischgl nabízí i jiné aktivity, úzce spojené s lyžováním a snowboardingem. Najdete tady kupříkladu atraktivní freeride zóny, kde si lyžaři mohou vychutnat neupravený terén. K dispozici je tu i velký skokanský areál, kde si na své přijdou zkušení freestyloví lyžaři.

Zábava i po lyžování

Ischgl je také znám svým živým nočním životem a bohatým kulturním kalendářem. Místní après - ski scéna je jednou z nejvyhlášenějších v Evropě. Pokud se rádi bavíte, těšte se na spoustu barů, klubů a restaurací, nabízející skvělou atmosféru po náročném dni, stráveném na svahu.

Každou zimu se v Ischglu koná i řada hudebních vystoupení, koncertů a festivalů. Jejich prestiž sem láká mezinárodně uznávané umělce. Navštivte koncert pod širým nebem nebo zapojte do hudebního festivalu a užijte si pořádnou dávku další zábavy.

Obec Ischgl je skvělou zimní destinací pro lyžaře a snowboardisty všech úrovní. S rozsáhlou sítí sjezdovek, modernizovanou infrastrukturou a živým nočním životem nabízí skvělý zážitek každému ze svých návštěvníků.

Lyžařské možnosti

Hlavním lákadlem zimního Ischglu jsou ale pochopitelně zdejší lyžařské terény. Právě tady najdete některé ze světově proslulých a mezi sjezdaři oblíbených tratí. Například nejdelší černo - červenou sjezdovku v oblasti je trať pod ultramoderní lanovkou 3-S Pardatschgratbahn. Sjezdovka začíná na vrcholu hory Pardatschgrat, v nadmořské výšce 2.624 metrů. Končí až v údolí, na okraji samotného Ischglu. Sjezdovka je technicky náročná, což ji činí velice oblíbenou mezi zkušenými lyžaři.

Značné oblibě se těší i červená trať na sousední hoře Idalp. Tato prostorná sjezdovka je jednou z nejoblíbenějších v Ischglu. Začíná na vrcholu Idalp ve výšce 2.320 metrů. Sjezdařům nabízí krásné výhledy na okolní hory. Díky svému profilu je vhodná k lyžování jedinců všech dovednostních úrovní.

Začátečníci i milovníci freeride

Sjezdovka 11 je součástí funparku SnowARTpark. Do funparku vyvezou freeridery a snowboardisty hned 3 sedačky. Celý park je rozdělen na 3 hlavní části. Profi jezdci, pokročilí a začátečníci tu najdou skoky, triky a slidy, odpovídající jejich dovednostem. Nedaleko funparku najdete také dvě restaurace se terasou, z níž můžete pozorovat ostatní jezdce.

Sjezdovky na vrcholku Greitspitze a nebo lanovka Velillbahn jsou ideálním místem k lyžování začátečníků a rodin s malými dětmi. Všechny se nalézají na svazích 2.872 metrů vysoké hoře Greitspitze. Bývají dobře upravené a díky soustavě lanovek i snadno přístupné.

Kombinací sjezdovek 60 a 69 se dá dostat až do údolí Schmugglertal ve Švýcarska. Tyto sjezdovky vedou z vrcholu Alp Trida, jenž leží na švýcarské straně hranice ve výšce 2.488 metrů, až k vesničce Samnaun. Jde o zábavnou sjezdovku, která postupně mění svou obtížnost od červené až na pohodovou modrou.

To vše jsou však pouze některé ze známých sjezdovek v Ischglu. Celkově nabízí středisko velký výběr sjezdovek, na kterých si užijí skvělé lyžování sjezdaři všech úrovní dovedností.

Další aktivity

V zimě si však v Ischglu nemusíte užívat pouze klasické sjezdové lyžování. Na své si tady přijdou i běžci na lyžích. V okolí Ischglu totiž najdete spoustu běžeckých tratí, které uspokojí běžkaře různých úrovní fyzické zdatnosti i dovedností. Stopy vás provedou malebnou horskou krajinou a ukážou vám tuto část Rakouska z jiného úhlu pohledu.

Pokud patříte k jedincům, kterým den na sjezdovkách nestačí, ani vás Ischgl nezklame. Středisko totiž nabízí též možnost večerního lyžování na osvětlených sjezdovkách. Což je skvělá příležitost k vychutnání si zdejších lyžařských terénů na maximum.

Tyto jsou samozřejmě jen některé z aktivit, kterým se můžete v zimě v Ischglu věnovat. Nabídka je široká a každý z návštěvníků střediska si tu může najít to své.

Údolí Kaunertal a ledovec

Nejbližším ledovcem k lyžařskému středisku Ischgl je Kaunertal. Od Ischglu sice leží necelých 50 kilometrů vzdušnou čarou, ovšem nutnost cestovat přes Laneck cestu významně prodlužuje. Ledovec Kaunertal nabízí celkem více než 20 kilometrů sjezdovek různých obtížností. Všechny sjezdovky umožňují krásné panoramatickými výhledy na okolní alpské vrcholy a horské scenérie.

Fanoušci snowboardingu a freestyle lyžování se mohou na ledovci těšit na udržovaný kvalitní snowpark s různorodými překážkami a skoky. Své atrakce tu najdou jak začátečníci, tak pokročilí jezdci. Ledovec je taktéž oblíbeným místem freeriderů. Najdete tady několik zón s neudržovanými trasami a neomezeným terénem pro skvělé adrenalinové zážitky.

Díky své vysoké nadmořské výšce, která začíná na 2.200 metrech a přesahuje kótu 3.100 metrů nad mořem, má ledovec Kaunertal dlouhou lyžařskou sezónu. Lyžuje se tady obvykle od října až do května. Kromě toho je možné zajistit dostatek sněhu i díky umělému zasněžování na některých částech sjezdovek.

Ubytování

Pokud se rozhodnete strávit svou zimní dovolenou v Ischglu, čeká tady na vás široká nabídka ubytování, která bude vyhovovat různým preferencím i finančním rozpočtům. Můžete si zvolit třeba luxusní hotel se vším moderním vybavením a špičkovým wellness centrem. Nebo malebnou horskou chatu, kde je možno zažít typickou rustikální atmosféru. Anebo zvolíte apartmány s vlastní kuchyní pro větší flexibilitu a výhodnější cenu.

Vzhledem k popularitě Ischglu je však vhodné rezervovat si ubytování předem. A to zejména pokud tady chcete lyžovat během hlavní lyžařské sezóny.

Zimní Ischgl není pouze lyžování

V Ischglu méte v zimě možnost vyzkoušet či zažít kromě lyžování také další volnočasové aktivity a atrakce. Ischgl je známý svou živou après - ski atmosférou. Nachází se tady spousta barů, restaurací a nočních klubů, kde si můžete po dni na svahu užít parádní večer plný zábavy a tance. Ve zdejších restauracích si můžete vychutnat gastronomické speciality jak rakouské, tak mezinárodní kuchyně. Od tradičních bramborových placek až po exkluzivní menu.

Jedincům, kteří chtějí v zábavě pokračovat i po setmění, nabízí Ischgl také několik nočních klubů a diskoték. Tyto kluby se zaměřují na různé hudební styly a často hostí přední DJs světových jmen.

Odpočinek a relaxace

Po dlouhém dni, stráveném na svazích, si můžete odpočinout v jednom z mnoha wellness center v Ischglu. Sauny, bazény, masáže a další služby jsou k dispozici jak k regeneraci těla po celodenním lyžování, tak i odpočinku duše.

Mimo sjezdovek nabízí Ischgl také skvělé možnosti k procházkám a zimním túrám po zasněžené krajině. Najdete tady spoustu turistických tras jak v údolí, tak i po vrcholcích hor. Zejména na stezkách vysoko v horách budete moci obdivovat neuvěřitelné výhledy na okolní panoramata.

O webu

Sjezdové lyžování patří k nejpopulárnějším zimním sportům. A to v celosvětovém měřítku. Každou zimu se příznivci bílého sportu vypravují na lyže jak k nám, tak i do zahraničí. Nejvíce lyžařů z Čech míří na lyžování do Alp.