Mayrhofen

Údolí Zillertal

Mayrhofen je populární lyžařské středisko ležící v rakouském Tyrolsku. Leží v údolí řeky Ziller a je součástí rozsáhlého a mezi sjezdaři velice oblíbeného lyžařského regionu Zillertal. Celá oblast nabízí příznivcům sjezdového lyžování více než 500 kilometrů sjezdových tratí všech stupňů obtížnosti. Do Innsbrucku, hlavního města Tyrolska, je to odtud vzdušnou čarou necelých 50 kilometrů západním směrem.

Zimní středisko Mayrhofen je známé svými variantními terény pro sjezdové lyžování i snowboarding. Příznivcům těchto sportů nabízí širokou škálu tratí, vhodných k jízdě všech úrovní lyžařů. Svou trať si tady najdou všichni, od úplných začátečníků až po zdatné a pokročilé jezdce. Celkem se v okolí Mayrhofenu můžete těšit na 140 kilometrů perfektně upravených sjezdovek, které jsou navzájem propojeny moderním systémem lanovek.

Nekonečná zimní zábava

Pokud budete mít zájem, v Mayrhofenu na vás čeká i několik funparků a snowparků. Ty si oblíbili především příznivci snowboardingu a freestyle lyžování. V těchto parcích se můžete těšit na nejrůznější skoky, rampy, railové prvky a další překážky pro všechny úrovně dovedností.

Milovníky adrenalinu určitě potěší i Harakiri, jeden z nejstrmějších sjezdů nejen v Alpách, ale dokonce v celosvětovém měřítku. Tato černá sjezdovka o délce 1.500 metrů a průměrném sklonu 78% poskytuje odvážným sjezdařům skutečně extrémní zážitek.

Mayrhofen nabízí také skvělé podmínky k lyžování běžeckému. S mnoha kilometry upravených běžeckých tratí v okolí střediska se řadí k nejlépe vybaveným oblastem v Rakousku. A pokud sjezdovým lyžím ani běžkám neholdujete, k dispozici jsou vám tu i třeba turistické stezky pro zimní turistiku či výlety na sněžnicích. A nechybí ani možnosti jiných zimních aktivit, jako je kupříkladu jízda na saních nebo sněžném skútru.

Dobře dostupné a živé středisko

Vedle lyžování, snowboardingu a dalších volnočasových aktivit si můžete v Mayrhofenu vychutnávat také bohatý kulturní a společenský život. Jak přímo v městečku samotném, tak i jeho blízkém okolí, se dá zajít do různých restaurací, barů a obchodů, kde si můžete po celodenním lyžování odpočinout a současně si užít typickou rakouskou pohostinnost.

Mayrhofen je snadno dostupný jak automobilem. Z dálnice A12 odbočíte u Jenbachu na silnici 169 a ta vás po necelých 25 kilometrech dovede až na okraj Mayrhofenu. Pohodlně se sem dostanete i třeba vlakem. Městečko má dobrou dopravní infrastrukturu a je vhodnou zimní destinací jak pro krátkodobý pobyt, tak i pro delší rodinnou dovolenou či lyžařský výlet s přáteli.

Lyžařské středisko Mayrhofen je ideálním dovolenkovým místem pro milovníky zimních sportů. Nabízí širokou škálu sjezdových tratí různým úrovním lyžařských dovedností, atraktivní terény a bohatou možnost dalších zimních aktivit.

Sjezdovky

Pokud se vypravíte na zimní dovolenou do Rakouska právě do Mayrhofenu, můžete se těšit hned na několik známých skiareálů, jenž jsou mezi lyžaři a snowboardisty velice populární a oblíbené. Jižně od města se do nadmořské výšky 1.965 metrů šplhá hora Ahorn. A z jejího vrcholu můžete sjet až Mayrhofenu po dlouhé sjezdovce, která několikrát mění svůj profil. Trať patří k nejdelším v celém regionu a nabízí nádherné výhledy na okolní hory. V horních pasážích se vinou poměrně snadné terény, ideální k lyžování začínajících sjezdařů.

Západně do centra se na svazích 2.095 metrů vysoké hory Penken rýsují sjezdové tratě stejnojmenného lyžařského areálu. Lyžařské terény na hoře Penken jsou rozmanité a sjezdařům nabízejí různé délky, profily i obtížnosti. Pokud se vypravíte na lyže na Penken, těšte se třeba na prostorné tratě, vhodné na lyžování celých rodin i začátečníků, různé freeride možnosti, které mají v oblibě pokročilí lyžaři a také zábavný snowpark.

O něco dále na sever si můžete zalyžovat na 2.278 metrů vysokém Horbergu. Jedná se o menší, ale populární skiareál, a to především mezi rodinami a začínajícími lyžaři. Sjezdovky jsou tady převážně střední obtížnosti a poskytují široký a pohodlný prostor ke zdokonalení vašich lyžařských dovedností dovedností.

Z Horbergu se dá přejet na horu Rastkogel. Tento 2.762 metrů vysoký vrcholek leží nad vesničkou Vorderlanersbach a během jízdy nabízí lyžujícím krásné panoramatické výhledy. I Rastkogel je známý svými širokými a poklidnými sjezdovkami, jako stvořenými k relaxačnímu lyžování.

Nad dalším z oblíbených zimních středisek Tuxem se dá lyžovat ve skiareálu Eggalm. Tato oblast, zasahující až do výšky 2.300 metrů, nabízí sjezdařům a snowboardistům především mírnější terény. Je tak vhodná pro rodiny s malými dětmi či začínající lyžaře. Nabízí taktéž krásné možnosti lyžování ve volném terénu.

Ledovec Hintertux

Lyžařská oblast v blízkosti městečka Mayrhofen se může, vedle prvotřídních sjezdovek v lyžařských areálech na okolních kopcích, pochlubit i blízkostí ledovcového skiareálu. Tím je ledovec Hintertux, jen leží od Mayrhofenu asi 20 kilometrů směrem na jihozápad. Ledovec je skvělou možností, jak si užít kvalitní lyžování i mimo hlavní lyžařskou sezónu.

Ledovec Hintertux je jediným ledovcem v Tyrolsku, který bývá k lyžování a dalším zimním sportům otevřený po celý rok. Nabízí širokou škálu sjezdovek a freeride možností, kde se budou dobře bavit lyžaři všech dovednostních úrovní. Pokud nebude chtít cestovat vlastním autem, pak vězte, že ledovec Hintertux je z Mayrhofenu dobře dostupný i třeba vlakem nebo autobusem. A jeho návštěva je skvělým doplňkem i zimní lyžařské dovolené, kdy leží i na níže položených sjezdovkách dostatečná vrstva přírodního sněhu.

Ubytovací možnosti

Městečko Mayrhofen a jeho okolí nabízí přijíždějícím turistům širokou škálu možností ubytování. Podobně, jako v dalších alpských zimních střediscích nejen v Rakousku, tady najdete různou úroveň i vybavenost ubytování. Nabídka je pestrá a sahá od luxusních hotelů až po cenově výhodné apartmány a penziony.

V těsné blízkosti lyžařských areálů najdete celou řadu dobře vybavených hotelů s vlastními wellness centry, bazény a dalšími zařízeními, která vám pobyt v nich zpříjemní. Cena za ně ovšem odpovídá kvalitě a rozsahu poskytovaných služeb. Mayrhofen ovšem nabízí též možnost pronájmu apartmánů a chat. Ty vám zaručí jak absolutní svobodu, tak i soukromí. V okolních obcích a vesnicích je možné najít i menší útulné horské penziony a rodinné hotely.

Zajímavosti Mayrhofenu

V Mayrhofenu a jeho okolí je možno během zimní sezóny vedle prvotřídních sjezdovek a ledovcového areálu Hintertux blíže poznat i další zajímavá míst, která určitě stojí za návštěvu. K těm nejoblíbenějším patří sáňkařské dráhy. Těch je tady hned několik a jsou skvělými místy k zábavě celých rodin i jednotlivců. Jízda na saních slibuje krásné výhledy na okolní hory.

Turisté si oblíbili i après - ski, zábavu po uzavření sjezdovek. Večery v Mayrhofenu totiž nejsou jen o lyžování, ale také o skvělé náladě po setmění. Místní bary a stany v lyžařských střediscích nabízejí živou hudbu, taneční parkety a nezapomenutelnou atmosféru.

Po celodenním lyžování je však možné navštívit i třeba některé z wellness center v Mayrhofenu. Tato zařízení nabízejí zájemcům širokou škálu masážních procedur, saun, bazénů a vířivek. A je toho mnohem více co můžete v Mayrhofenu za zimy navštívit. Tato destinace je známá svým bohatým doprovodným programem k samotnému lyžování. Nabídka vedlejších aktivit je rozmanitá a každý si tu najde přesně to, co vyhovuje jeho přáním a preferencím.

O webu

Sjezdové lyžování patří k nejpopulárnějším zimním sportům. A to v celosvětovém měřítku. Každou zimu se příznivci bílého sportu vypravují na lyže jak k nám, tak i do zahraničí. Nejvíce lyžařů z Čech míří na lyžování do Alp.