Saalbach - Hinterglemm

Špičková střediska

Dvojice obcí Saalbach a Hinterglemm tvoří srdce jednoho z největších a také nejoblíbenějších lyžařských středisek v Alpách. Najdete je ve spolkové zemi Salcbursko ve středním Rakousku, jen několik kilometrů od hranice s Tyrolskem. Obě středisko leží v údolí Kitzbühelských Alp necelých 90 kilometrů jihozápadně od hlavního města Salcburska Salcburku.

Celá lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm a její okolí nabízí skvělé podmínky k lyžování po celou zimní sezónu. Může se pyšnit rozsáhlým systém sjezdovek, vhodným k lyžování všech sjezdařů bez ohledu na úroveň dovedností a fyzické kondice. Parádní jízdu si tady užije každý, od úplných začátečníků až po profesionální lyžaře. Celková délka sjezdovek lyžařské oblasti Saalbach / Hinterglemm činí více než 270 kilometrů.

Obě zimní střediska jsou též součástí rozsáhlé lyžařské oblasti s názvem Skicircus Saalbach - Hinterglemm - Leogang - Fieberbrunn. Ta spojuje více lyžařských oblastí do jednoho celku a příznivcům sjezdového lyžování nabízí více než těžko uvěřitelných 400 kilometrů perfektně upravených sjezdových tratí. Díky propojení vícero skiareálů do jedné oblasti s jednotným skipasem mohou sjezdaři naplno objevovat různorodé a pestré terény tohoto unikátního regionu.

Prvotřídní vybavenost

Lyžaři mají v oblasti Saalbach a Hinterglemm možnost využívat k dopravě vzhůru na svahy moderní lanovky a vleky. Ty se postarají o pohodlnou přepravu lyžařů vzhůru a rychle dopraví čekající sjezdaře k vrcholkům zdejších hor. Obě střediska také nabízí v několika lyžařských a snowboardových školách širokou škálu lekcí a kurzů pro všechny věkové kategorie i dovednostní úrovně.

Zimní zábava

Vedle sjezdového lyžování se pochopitelně můžete během vaší zimní dovolené v oblasti Saalbach / Hinterglemm věnovat i spoustě dalších aktivit. K populárním činnostem se tady pochopitelně řadí i třeba lyžování běžecké či skialpinismus. A pokud zrovna lyžím neholdujete, vyzkoušejte například jízdu na sáňkách po udržovaných drahách, výlet na sněžnicích nedotčenou zimní krajinou či využijte skvělých příležitostí k zimní pěší turistice.

V celém regionu je návštěvníkům k dispozici též značný počet hotelů, penzionů, restaurací a sportovních barů, nabízejících jak komfortní a pohodlné ubytování, tak i širokou nabídku gastronomických specialit. Oblast Saalbach - Hinterglemm daleko z hranicemi Rakouska známá svým vynikajícím prostředím pro lyžování s vysokou kvalitou služeb a perfektním terénem pro všechny druhy lyžařů. Je ideální destinací všech milovníků zimních sportů a často i přesahuje očekávání návštěvníků. Navíc se můžete těšit na překrásné výhledy na okolní alpskou krajinu.

Sjezdovky lákají

V lyžařské oblasti v blízkosti středisek Saalbach a Hinterglemm si i vy můžete zalyžovat na několika známých sjezdovkách, které do této části Rakouska lákají lyžaře z celého světa. K nejznámějším tratím se řadí sjezdovka Zwölfer Nord, kterou na lyžařských mapách najdete pod číslem 40. Tato červená sjezdovka je jednou z ikonických tratí v celém Skicircusu. Dolní stanici lanovky na 1.984 metrů vysokou horu Zwölferkogel najdete na půli cesty mezi Hinterglemmem a vesničkou Lengau. Další možností je pak využít lakovky Kogel na jihozápadním okraji Hinterglemmu. Trať Zwölfer Nord nabízí kolísavý terén s různými skoky i prudšími úseky.

Kabinková lanovka Bernkogelbahn vás vyveze ze severovýchodního okraje Saalbachu na 1.740 metrů vysoký Bernkogel. Modře značená trať Bernkogel, vinoucí se pod lanovkou, je ideální sjezdovkou k lyžování začátečníků a středně pokročilých lyžařů. Je dostatečně široká, každé ráno dobře upravená a během jízdy nabízí krásné výhledy na okolní hory.

Lyžařskou oblast Saalbach / Hinterglemm si oblíbili zkušení a fyzicky zdatní sjezdaři. Nabídka technicky náročných tratí je tady totiž nadprůměrně bohatá. Kupříkladu z 2.020 metrů vysoké hory Schattberg Ost se až do Saalbachu spouští náročná, červeno - černá a dlouhá sjezdovka. Ta patří mezi vůbec nejnáročnější svahy v Saalbachu. Svým prudkým sklonem prověří schopnosti i těch nejpokročilejších lyžařů.

Profesionální sjezdaři pak budou určitě znát FIS sjezdovku Světového poháru na Zwölferkogelu. Tato černá sjezdovka bývá pravidelně využívána k závodům v rámci Světového poháru ve sjezdovém lyžování. Jde o místy až brutálně strmý svah, který vyžaduje dokonalou kontrolu nad obrovskou rychlostí a bezchybné ovládání lyží.

Všechny tyto sjezdovky jsou však jen několika příklady z mnoha skvělých tras v celé oblasti Skicircus Saalbach - Hinterglemmu. Bez ohledu na úroveň vašich lyžařských dovedností a schopností tu najdete sjezdovky, které v každém případě uspokojí každého nadšence do sjezdového lyžování a dalších zimních sportů.

Lyžování na ledovci

Přímo v oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm se nenachází žádný ledovcový skiareál. Nejbližším ledovcem je Kitzsteinhorn, ležící nad městečkem Kaprun. Na Kitzsteinhorn je to asi hodinu jízdy autem od Saalbachu. Kitzsteinhorn je známý svými nádhernými sjezdovkami a možností lyžování i mimo hlavní zimní sezónu.

Ubytování

Je-li lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm destinací, kde plánujete strávit svou zimní dovolenou v rakouských Alpách, pak vás jistě potěší skutečnost, že na vás čeká široká nabídka ubytování. Svůj hotel, penzion či apartmán si tady najde každý, neboť spektrum ubytovacích kapacit, v nichž můžete nocovat, bude vyhovovat všem preferencím i rozpočtům.

Obě městečka nabízejí svým movitějším návštěvníkům luxusní hotely s prvotřídní úrovní služeb a špičkovým vybavením. Mnoho z nich má například svá velkoryse zařízená wellness centra či bylo postaveno přímo u některé ze zdejších sjezdovek. Pokud však preferujete spíše menší objekty a intenzivnější atmosféru, můžete si k ubytování vybrat některý z penzionů či horských chat. Ty taktéž nabízejí komfortní ubytování a typickou alpskou atmosféru. Tyto ubytovací kapacity pak často poskytují i krásný výhled na okolní malebné horské scenérie.

Jedinci, páry a dokonce i celé rodiny, upřednostňující větší nezávislost a soukromí, pak často využívají ubytování v apartmánech s různými kapacitami. Apartmány vedle dobře vybavených ložnic zahrnují i plně vybavenou kuchyňku a další zařízení pro vaše maximální pohodlí. Střediska Saalbach i Hinterglemm jsou známá svou rodinnou atmosférou. Na řadě míst tak najdete možnost ubytování u místních obyvatel. Toto ubytování vám může poskytnout autentickou zkušenost a příležitost pro bližší vzájemné poznání s místními lidmi.

Stále je co dělat

Pokud se vypravíte v zimě do Saalbachu, Hinterglemmu nebo jejich okolí, můžete se těšit na spoustu zajímavostí a aktivit, které můžete navštívit nebo vyzkoušet. Jednoznačně nejoblíbenější zimní aktivitou je pochopitelně lyžování a snowboarding. Právě kvůli zdejším sjezdovkám se rakouská lyžařská oblast Saalbach - Hinterglemm dostala do širšího povědomí příznivců alpského lyžování po celém světě. Bezmála 300 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti uspokojí jak naprosté začátečníky, tak pokročilé jezdce. Freestyloví nadšenci si zase užijí dlouhé hodiny zábavy ve snowparcích s různými skoky, překážkami a raily.

Sjezdové lyžování však není v okolí středisek Saalbach a Hinterglemm jedinou aktivitou, při které využijete lyže. V zimě se tady návštěvníci s oblibou věnují i třeba lyžování běžeckému. Region Saalbach - Hinterglemm nabízí desítky kilometrů upravovaných běžeckých tratí, vhodných jak k nenáročným běžeckým výletům, tak i fyzicky náročným okruhům. Kdo se tady chce dostat mimo značené trasy, nechť se vypraví na skialpy. Skialpinismus je ideální aktivitou pro dobrodruhy a milovníky zimní krajiny.

Zábava i mimo sjezdovky

Nejen jednotlivci, ale i celé rodiny si v oblasti Saalbach a Hinterglemm přijdou na své. Rodiče s dětmi se tu s oblibou vydávají společně sáňkovat. Sáňkování se dá užít na několika sáňkařských drahách, kde si všichni vychutnají vzrušující jízdu do údolí.

Po náročném dni na svahu si můžete dopřát odpočinek v některém z wellness center, rozesetých po celém regionu. Ty nabízejí svým návštěvníkům sauny, masáže a další relaxační služby. Jak Saalbach, tak i Hinterglemm jsou též známé svou živou après - ski scénou. Po lyžování se můžete vypravit do barů, hospod a klubů, kde si užijete skvělou zábavu.

To vše jsou ovšem jen některé z atrakcí a aktivit, které oblast Saalbach - Hinterglemm v zimě nabízí. Je skvělou destinací pro zimní dovolenou všech milovníků zimních sportů i i jedinců, co si prostě chtějí jen odpočinout a užít si zdejší malebnou alpskou zimní krajinu.

O webu

Sjezdové lyžování patří k nejpopulárnějším zimním sportům. A to v celosvětovém měřítku. Každou zimu se příznivci bílého sportu vypravují na lyže jak k nám, tak i do zahraničí. Nejvíce lyžařů z Čech míří na lyžování do Alp.