Kitzbühel

Ikonické středisko

Městečko Kitzbühel je renomované a vyhlášené rakouské lyžařské středisko, které se rozkládá v údolí Tyrolských Alp. S více než 170 kilometry sjezdových tratí a padesátkou lanovek a vleků nabízí Kitzbühel lyžařům jedinečné a rozmanité možnosti k lyžování i snowboardingu. Kitzbühel leží v západní části Rakouska, přibližně na půli cesty mezi hlavním městem spolkové země Salcbursko Salcburkem a hlavním městem Tyrolska Innsburckem.

Středisko je známé svou charakteristickou alpskou architekturou, malebnými uličkami a historickým centrem. Je také místem, kde je každoročně pořádán jeden z nejznámějších závodů ve sjezdu v rámci Světového poháru na vrcholku Hahnenkamm. Tato prestižní akce každoročně přitahuje do Kitzbühelu a jeho okolí tisíce diváků a těch nejlepších sjezdařů z celého světa.

Prvotřídní lyžování

Kitzbühel nabízí příznivcům alepského lyžování pestrou škálu různě obtížných sjezdovek. Čekají tu na vás všechny druhy tratí, od začátečnických terénů, jež budou vyhovovat lyžařským nováčkům, až po náročné černé trasy, které prověří dovednosti i těch nejzkušenějších lyžařů. Vyznavači adrenalinu si zase mohou užít strmých svahů a freeridových terénů. Navíc se dá navštívit i několik snowparků, určených především snowboardistům a freestylovým lyžařům.

V oblasti lyžařského střediska Kitzbühel se nachází také řada příležitostí k jízdě mimo upravované sjezdovky. Tato aktivita je však vhodná spíše pro zkušené lyžaře, kteří chtějí prozkoumat neznačená lokality a zažít v horském prostředí Kitzbühelských Alp opravdové dobrodružství.

Další aktivity

I milovníkům běžeckého lyžování má Kitzbühel co nabídnout. V jeho okolí je udržována rozsáhlá síť běžeckých tras, jež zahrnuje stopy různých obtížností i délek. Kromě toho jsou tady k dispozici také úžasné trasy k procházkám na sněžnicích a zimní turistiku.

Vedle zimních sportů na zdejších svazích však nabízí Kitzbühel i řadu dalších aprés - ski aktivit. Městečko je plné luxusních hotelů, restaurací, barů a obchodů. K jeho známým památkám, které by byla škoda během vaší zimní dovolené alespoň krátce nenavštívit, patří například gotický kostel svatého Ondřeje či kostel Panny Marie ze 16. století.

Pokud hledáte kombinaci skvělého lyžování, malebného prostředí a atmosféry s typicky alpským nádechem, pak je Kitzbühel ideálním cílem pro vaši zimní lyžařskou dovolenou.

Nabídka lyžování

V Kitzbühelu se v zimě můžete svézt na několika známých sjezdovkách, které jsou oblíbené nejen mezi lyžaři ze samotného Rakouska, ale z celého světa. Jednoznačně nejznámější tratí je trasa pro sjezd Streif na vrcholu Hahnenkamm. Tato pro Kitzbühel ikonická sjezdovka pravidelně hostí jeden z nejtěžších a nejnáročnějších sjezdů v seriálu Světového poháru. Hned vedle tratě Streif se vine sjezdovka s názvem Ganslernhang. Ta je též známá díky své strmosti a je oblíbenou sjezdovkou mezi profesionálními lyžaři.

O něco dále od centra Kitzbühelu si můžete zalyžovat na sjezdovce Fleckalm, která vás z vrcholku hory Ehrenbachhöhe odvede až na okraj nedalekého městečka Kirchberg in Tirol. Fleckalm bude nejlépe vyhovovat středně pokročilým lyžařům, kterým nabídne široký prostor s krásnými výhledy na okolní hory. Směrem na Jochberg se pak do výšky 1.972 metrů šplhá hora Steinbergkogel. Dovednosti a schopnosti sjezdařů, kteří hledají skutečnou výzvu, tady prověří hned několik černě značených tratí. Úbočí hory nabízí strmé sjezdy do údolí a meandrující terény.

Ledovec

V blízkosti Kitzbühelu se nenachází žádný ledovec, který by umožňoval si tady lyžařskou sezónu prodloužit. A protože Kitzbühel leží, vzhledem k dalším rakouským lyžařským střediskům zejména ve spolkové zemi Tyrolsko, poměrně nízko, na začátku a konci lyžařské sezóny se tady mohou vyskytnout problémy s nedostatkem sněhu. A to především v dolních pasážích sjezdovek.

Ubytování v Kitzbühelu

V případě, že se rozhodnete strávit svou zimní dovolenou právě v Kitzbühelu, můžete se spolehnout na dostatek možností ubytování. Ty uspokojí různé potřeby a představy všech svých návštěvníků. Město Kitzbühel nabízí prijíždějícím turistům k ubytování širokou škálu hotelů, apartmánů a penzionů.

Přímo v centru najdete luxusní hotely s pěti hvězdičkami, nabízející prvotřídní služby a vybavení včetně wellness a spa. Tyto hotely jsou ideální pro ty, kteří si v Kitzbühelu chtějí maximálně užít luxusního pobytu a není pro ně problém sáhnout hlouběji do své peněženky.

Není nutné utrácet příliš

Pokud však chcete svůj čas ve středisku Kitzbühel strávit spíše v rodinné atmosféře, můžete se rozhodnout pro menší rodinný hotel nebo penzion. Tato ubytovací zařízení mají obvykle přátelskou atmosféru a poskytují svým hostům dostatek pohodlí za rozumnou cenu.

Jedinci, dávající přednost vlastnímu prostoru a samostatnosti, obvykle vyhledávají apartmány a chalupy dále od centra. Apartmány jsou dobrou volbou pro ty, co chtějí něco ušetřit. V apartmánu je obvykle k dispozici kuchyňka a prostor k vaření vlastní stravy. Chalupy pak nabízejícím pocit útulnosti a soukromí větším rodinám či celým skupinám.

Obvykle bývá doporučováno rezervovat si ubytování v Kitzbühelu předem, a to zejména během vrcholné sezóny či třeba právě termínu, kdy se tu jede Světový pohár. Právě tak si zajistíte dostupnost a splnění svých nároků a požadavků na ubytování.

Zimní zábava

V zimě je Kitzbühel bezpochyby turisticky atraktivní destinací, nabízející spoustu možností, jak tady trávit volný čas. K nejoblíbenějším aktivitám samozřejmě patří sjezdové lyžování. Kitzbühel je proslulý svými vyhlášenými sjezdovkami a je jedním z nejoblíbenějších lyžařských středisek v Evropě. Pro fanoušky sjezdového lyžování a milovníky adrenalinu není srovnatelný pocit s jízdou na věhlasné trati Hahnenkamm.

Jak již bylo okrajově zmíněno dříve, Kitzbühel se může pochlubit zachovalou historickou částí se starými domy a úzkými uličkami, které v zimě rozhodně stojí za romantickou večerní procházku. Najdete zde také řadu módních butiků, restaurací a kaváren, kde si můžete odpočinout a ochutnat místní speciality. Jedinci se zájem o historii lyžování a lyžařské infrastruktury mohou navštívit v Kitzbühelu muzeum. V něm se dozvíte více o vývoji lyžování, technologii lanovek a historii oblasti.

Po náročném dni, stráveném na zdejších svazích, si můžete dopřát regeneraci v jednom z mnoha wellness center či lázní v Kitzbühelu samotném či jeho okolí. Odpočívejte v saunách či bazénech, anebo si objednejte masáže a dokonale se uvolněte po náročném lyžování.

O webu

Sjezdové lyžování patří k nejpopulárnějším zimním sportům. A to v celosvětovém měřítku. Každou zimu se příznivci bílého sportu vypravují na lyže jak k nám, tak i do zahraničí. Nejvíce lyžařů z Čech míří na lyžování do Alp.